ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل

امروزه هر فردی ممکن است درگیر نگهداری سالمند در منزل باشد یا کسی را در خانواده‌ای خود داشته باشد که نیاز به پرستاری در منزل بوده و خانواده به خاطر بالا بودن هزینه‌های درمانی در بیمارستان، ترجیح می‌دهد که در خانه از وی مراقبت کند.
انجام خدمات پرستاری در منزل از بیمار و مراقبت سالمند در منزل از فردی که به تنهایی نمی‌تواند کارهای شخصی خود را انجام دهد، برای همه افراد مقدور نیست.

مراکز مراقبت در منزل و پرستاری در منزل بسیاری پدید آمده است که می‌تواند به خانواده‌ها در این موارد کمک کند.

چنین مراکزی حتی خدمات پرستاری از کودک و پرستاری از سالمند نیز ممکن است ارائه دهند.
هزینه‌ای که شما به این مراکز بری انجام کاری که انجام می‌دهند، پرداخت می‌کنید بسیار کمتر از هزینه‌های پرستاری در بیمارستان‌هاست.

مزایای در اختیار گرفتن پرستار در منزل

اگر بخواهیم به فواید مهمی که خدمات پرستاری در منزل ارائه می دهد، اشاره کنیم می‌توان ارتقاء، حفظ و بهبود سلامت خانواده‌ها با درمان و پیشگیری و مراقبت‌های توانبخشی بیان کرد که همگی نتیجه ارائه خدمات پرستاری در منزل و مراقبت در منزل می باشد.
در واقع امروزه خدماتی مانند پرستاری در منزل ، پرستاری از کودک ، پرستاری از سالمند و مراقبت در منزل تبدیل به صنعتی جدید شده است که با ارائه خدمات مناسب، سلامتی را به خانواده‌ها بر میگرداند. هم چنین چون بیمار در فضای آرام منزل و در میان خانواده است، به شدت در روحیه و آرامش وی موثر است.

پرستاری و مراقبت در منزل ، شامل یکسری خدمات سلامتی در محل زندگی برای افراد سالم و بیمار است. حوزه عملکرد پرستاران در حوزه سلامت در خانواده وسیع و گسترده است.
پرستار می‌تواند با بررسی نیازهای اولیه برای پرستاری از سالمند یا مراقبت در منزل، اولویت‌های را برای مراقبت از افراد تشخیص دهد و خدمات مورد نیاز برای مراقبت و درمان افراد با کمک تیم درمانی تدارک ببیند.

از جمله کارهایی که یک پرستار برای مراقبت سالمند در منزل و پرستاری باید انجام دهد شامل گرفتن کنترل علایم حیاتی، مراقبت ازانواع استومی‌ها، مراقبت از زخم و تعویض پانسمان، گرفتن آی وی لاین، رعایت رژیم‌های دارویی و تغذیه‌ای، تزریقات، مراقبت از پا در بیماران دیابتی و .. می باشد که تنها نمونه‌ای ازخدمات ارائه مراقبت در منزل است.

پرستار می‌تواند در ۳ سطح پیشگیری، درمان و توانبخشی برای بیمار یا فردی که می خواهد برای مراقبت در منزل پرستاری شود، برنامه بنویسد.

پرستاری از بیمار | پرستاری | نگهداری از بیمار |نگهداری از سالمند | نگهداری از کودکوظایف پرستار بیمار در منزل

  • جنبه های تخصصی و عمومی و ارائه خدمات مشاوره‌ای و آموزشی
  • افزایش سواد سلامت بیمار و خانواده
  • افزایش سطح سلامت
  • جلوگیری از بروز انواع بیماری ها و عفونت‌ها
  • حس آرامش در کنار اعضای خانواده
  • کمتر شدن دفعات و زمان بستری بیمار در بیمارستان
  • افزایش سطح کیفیت زندگی

خدمات پرستاری در منزل

برای ارائه خدمات پرستاری در منزل نیازمند، باید مراکز دارای مدیریت جامع و صحیح باشند زیرا وجود نظارت حرفه‌ای و اختصاص تعرفه مشخص برای ارائه خدمات پرستاری در منزل، مراقبت در منزل، پرستاری از کودک، پرستاری از سالمند است.
هم‌اکنون مراکزی برای خدمات پرستاری در منزل وجود دارند که به صورت ضعیف و توسط افراد غیر حرفه‌ای ارائه می‌شوند. بنابراین باید از طریق یک مرکز نام آشنا و معتبر اقدام کنید.

پرستاران برای ارائه مراقبت سالمند در منزل و پرستاری در منزل نیازمند مهارت‌هایی هستند. داشتن مهارت‌هایی بالینی ، ارتباطی و تخصصی در منزل تنها نمونه‌ای از آن‌هاست.

پرستارانی که می‌خواهند مراقبت در منزل و پرستاری در منزل و یا نگهداری از کودک و نگهداری از سالمند انجام بدهند، باید دست‌کم یک دوره ۳ ماهه آموزشی را ببینند.

4.5/5 - (2 امتیاز)
نوشتهٔ بعدی
مراقبت و نگهداری کودک در منزل

No results found

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonتماس مستقیم