پرستار بیمار چه کسی است؟

اصولا برای مراقبت و نگهداری از بیمار نیاز به یک شخص با دانش های پرستاری و پزشکی است. پرستار وضعیت بیمار را طبق نظر پزشک کنترل کرده و به همراهانش اطلاعات لازم را داده و آنها را در مورد طرز برخورد با بیماری و نگهداری بیمار راهنمایی می‌کند. شرکت سما گستر پارسا که یک شرکت خدمات پرستاری در تهران است که آمادگی خود را برای اعزام پرستار شبانه روزی بیمار جهت پرستاری از بیمار در منزل اعلام می‌دارد. شرکت سما پارسا همواره سعی دارد تا حرفه ای ترین نیروها را استخدام و جهت مراقبت مریض در منزل اعزام نماید.

مهارت‌های فردی مراقب بیمار

پرستار بیمار باید دارای ویژگی‌هایی از جمله مهارت ارتباطی خوب، درک بالا، اخلاق مناسب و صبور باشد. تا بتواند فشارهای کاری را تحمل کرده و آرامش خود را تحت هر شرایطی حفظ کند. از دیگر ویژگی‌های پرستار موفق دلسوز و مهربان بودن است که باعث می‌شود با بیمار احساس همدردی کند.

ساعت کاری پرستار بیمار

ساعات کاری پرستار بسته به درخواست خانواده‌ها می تواند متغیر باشد؛ بعضی خانواده‌ها می خواهند پرستار به صورت شبانه روزی در کنار بیمارشان باشد در مقابل برخی از خانواده‌ها نیز ساعات مشخصی را نیاز به پرستار دارند. شرکت سما پارسا آمادگی اعزام پرستار خانم و آقا را بصورت ساعتی و همچنین اعزام پرستار ۲۴ساعته بیمار را دارد.

 

نگهداری بیمار در منزل

وظایف پرستار بیمار در منزل

نگهداری مریض در منزل عبارت است از ارائه خدمات درمانی در منزل برای افراد ناتوان و سالمند که اغلب به مراقبت‌های شبانه‌روزی نیاز دارند. این خدمات به افرادی ارائه می‌شود که نمی‌توانند دوره درمانی خود را در بیمارستان‌ها سپری کنند و مایل هستند که این خدمات را در منزل خود دریافت نمایند. بسیاری از خدمات پرستاری به صورت ۲۴ساعته به افراد ارائه می‌شود. همچنین ممکن است خدمات پرستاری در منزل به صورت پاره وقت و صرفا برای ارائه خدماتی همچون خدمات خونگیری، سرم تراپی، تعویض پانسمان باشد. این خدمات همچنین می‌تواند شامل فیزیوتراپی در منزل، مراقبت در منزل و خدمات گفتار درمانی نیز باشد.

پرستار بیمار برای مراقبت از مریض چه وظایفی دارد؟

  • دادن دارو به بیمار طبق دستوری که پزشک تجویز کرده. و البته سر موقع
  • احترام به بیمار و رعایت حقوق او
  • در صورت امکان انجام تزریقات، تمیز کردن و پانسمان زخم ها
  • بررسی شرایط مختلف بیمار از جمله دمای بدن، اندازه گیری فشار خون و کنترل وضعیت تنفسی بیمار

پرستار بیمار در طول مدتی که وظیفه مراقبت و نگهداری بیمار را بر عهده دارد کمک‌ های بسیاری به فرد و خانواده او انجام می‌ دهد. به طوریکه در شرایط سخت همراه بیمار است و با این کار در اصل باری از دوش خانواده او بر می‌ دارد و باعث می‌شود از درگیری های ذهنی خانواده او کاسته شود. در واقع می‌ توان گفت استفاده از پرستار بیمار با تجربه و کار آزموده در دوران بیماری می تواند بسیار مفید باشد.

شرکت سما گستر پارسا با سابقه ۲۰ ساله درخصوص خدمات پرستاری در تهران آماده خدمت رسانی به خانواده‌های عزیز می‌باشد. جهت درخواست پرستار آموزش دیده و مورد اعتماد همین الان با ۰۹۱۲۳۳۷۵۷۱۸ تماس بگیرید.

 

مراقبت مریض در منزل

برخی از خدمات شرکت سما گستر پارسا

فهرست
Call Now Buttonتماس مستقیم