پرستار سالمند در شرکت سما پارسا

پرستار سالمند در شرکت سما پارسا

بهترین پرستار سالمند، چه ویژگی هایی دارد؟

در ابتدا و قبل از آن که ویژگی های یک پرستار سالمند خوب را برشماریم لازم است شما را با تفاوت های پرستار سالمند و مراقب سالمند یا نگهداری سالمند، آشنا کنیم. واژه ی پرستار سالمند ممکن است از نظر لغوی با مراقب سالمند تشابه داشته باشد اما این دو واژه، تفاوت های بسیار واضحی با یکدیگر دارند. در واقع پرستار سالمند کسی است که با گذراندن واحد های پرستاری در دانشگاه دارای مدرک کارشناسی و یا بالاتر هستند،

این پرستاران تجربه کار کردن در بخش های مختلف بیمارستانی نظیر بخش های آی سی یو و سی سی یو را دارند و به تمام امور پرستاری و کار کردن با دستگاه ها و تجهیزات پزشکی مختلف آشنا هستند اما افرادی که به عنوان مراقبین سالمندان و یا نگهدارنده سالمند شناخته می شوند اغلب دارای مدرک بهیاری هستند و یا کمک بهیار های تجربی می باشند که با کار های اولیه ای مانند وصل کردن سوند ادراری، گاواژ و… آشنایی دارند.

اکنون که با تفاوت این دو واژه آشنا شدید لازم است تا با ویژگی های بهترین پرستار یا مراقبان سالمندان آشنا شوید که در زیر به برخی از آن اشاره ای خواهیم داشت.

توانایی انجام کار های روتین پزشکی:

یک پرستار سالمند خوب، باید با اعمال روتین پزشکی و کمک های اولیه آشنا باشد و بتواند در شرایط اضطراری پزشکی، با تسلط بر خود و احیای قلبی یا اعمال پزشکی دیگر، جان سالمند را نجات دهد.

داشتن روحیه قوی و صبر و حوصله زیاد:

اغلب سالمندان به علت کاهش توانایی و قدرت بدنیشان، وضعیت روحی بدی دارند و معمولا با پرستار خود همکاری لازم را ندارند. حتی برخی از سالمندانی که مبتلا به آلزایمر هستند به علت فراموشی پرستار خود، تصور می کنند که پرستار آن ها قصد آسیب زدن به او را دارد و به او فحاشی می کند. پرستاری که دوره های روان شناسی مربوطه را گذرانده باشد و از طرفی روحیه قوی و صبوری داشته باشد به راحتی می تواند آرامش را به سالمند خود بازگرداند.

علاوه بر این پرستار سالمند هرگز نباید ناراحتی ها و مشکلات زندگی خود را برای سالمند بازگو کرده و موجب کسل شدن روحیه او شود بلکه باید با حفظ روحیه ای شاد، به بهتر شدن وضعیت روحی سالمند خود کمک کند.

یک پرستار سالمند خوب، حریم شخصی سالمند خود را حفظ می کند:

برخی از سالمندان، نیازمند پوشک شدن هستند و یا اینکه بسیاری از سالمندان برای تعویض لباس و یا دستشویی رفتن و… نیاز به حضور پرستار و کمک او دارند، در این شرایط پرستار سالمند باید به گونه ای رفتار کند تا حریم شخصی سالمند حفظ شده و سالمند دچار حس شرم و خجالت نشود.

پرستار سالمند در شرکت سما پارسا

پرستار سالمند

داشتن تجارب زیاد:

هرچه تجربه پرستار سالمند در امر مراقبت از سالمندان بیشتر باشد بهتر می تواند شرایط سالمندان را کنترل کرده و آسایش و رفاه او را تامین کنند.

توجه به تغییرات وضعیت سالمند:

یک پرستار سالمند خوب باید نسبت به تمام جزییات وضعیت سلامت سالمند خود حساس باشد. چکاپ های روزانه یا هفتگی فشار خون و قند خون و… توجه به کاهش یا افزایش وزن سالمند، توجه به وضعیت هوشیاری یا گیجی سالمند با حرف زدن های مداوم با او، تغییرات اشتهایی سالمند و… همه و همه نشانه هایی هستند که باید با دقت و حساسیت بالا به آن ها توجه داشته و در صورت بروز تغییرات نامطلوب به سرعت تیم پزشکی مراقب سالمند را از وضعیت سالمند و تغییرات ایجاد شده مطلع سازد.

اگر شما نیز در جستجوی بهترین پرستار سالمند برای تضمین سلامتی سالمندان عزیز خانواده خود هستید،

شرکت سما پارسا، پرستارانی را با تمام ویژگی های یاد شده به شما معرفی خواهند کرد. کافی است با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

نوشتهٔ پیشین
خدمات نگهداری از سالمندان در خانه، شرکت سما پارسا
نوشتهٔ بعدی
خدمات پرستاری از سالمندان در شرکت سما پارسا

No results found

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonتماس مستقیم