سالمندان :

سالمندان از آنجایی که شرایط خاص و ویژه ای دارند باید در مراقبت و نگهداری کردن از آنها دقت بسیاری داشته باشید. کسانی که نگهداری سالمند را می پذیرند باید با ویژگی های اخلاقی و نحوه مراقبت کردن از آنها آشنایی کافی و لازم به دست آورند و سپس اقدام به پرستاری آنها نمایند. زمانی که صحبت از نگهداری از سالمندان می شود شما باید دو گروه از آنها را در مد نظر خود قرار دهید، یی از آنها گروهای هستند که می توانند از خود مراقبت کنند و گروه دیگر گروهی می باشند که باید پرستار و یا اعضای خانواده از آنها مراقبت کنند.

پرستاری کردن از سالمندان یکی از این شغل هایی می باشد که شاید هم سخت باشد و هم اینکه نیاز به صبر بسیاری داشته باشد. به ویژه اگر شما پرستار جوان و انسانی پر انرژی باشید، شاید بریتان کنار آمدن با فرد مسنی که بیمار می باشد و یا اینکه توقع دارد هر لحظه هوایش را داشته باشید و با بد اخلاقی هایش سازگاری داشته باشید تا حدودی سخت باشد. ولی باید بدانید اگر شیوه های پرستاری کردن از آنها را بیاموزید این شغل برایتان بسیار لذت بخش خواهد شد، چرا که شما با انجام دادن روش هایی که در این شغل وجود دارد روح فرد بیماری را جوان تر خواهید کرد.

پرستار سالمندان

پرستار سالمندان :

پرستاران و کسانی که مراقبت از سالمندان را انجام می خواهند بدهند امکان دارد زندگی پر از مشکلاتی داشته باشند، اما باید بدانند به دلیل حساسیت‌های روحی و جسمی فرد سالمند که مسئولیت نگهداری از او به آنها واگذار شده است، باید در هنگام مراقبت کردن از سالمندان ، خودشان را بسیار را شاد و پرنشاط نشان دهند. پرستار باید لبخند بزند و بیمار را به آینده زیبا امیدوار نماید. علاوه بر این پرستاران باید بدانند امکان دارد از لحاظ جابجایی و رسیدگی‌های بهداشتی به فرد سالمند که قادر به تجرک نمی باشد دچار سختی بسیاری شوند.

برخی از سالمندان که دچار زوال عقل شده اند به پرستاری صبور، با حوصله و بسیار با اخلاق نیاز دارند. یکی از اولین علامت های بیمارانی که فراموشی دچار شده اند این است که، سوال های مکرر و تکراری می پرسند. پرستار سالمند باید برای توضیح دادن هر یک از موضوعات اطلاعات بیشتری را در اختیار او قرار دهد. به عنوان مثال اگر می خواهید بگویید که رییس جمهور ایران به خارج از کشور سفر کرده است باید بگویید که رئیس جمهور شخصی می باشد که مسئولیت اداره کشور را بر عهده گرفته است و اکنون سفر کرده تا این کار را انجام دهد.

در واقع باید بدانید موضوعاتی که افراد سالم با یک اشاره کوتاه متوجه می گردند برای سالمندان به توضیحات بیشتری نیاز دارند. همچنین یکی دیگر از نکاتی که در مورد نگهداری سالمند مبتلا به فراموشی وجود دارد این است که، آنها بسیار بی قرار می باشند و باید به بی قراری آنها توجه زیادی کرد و سعی کنید آرامش را به آنها بازگردانید، چرا که تنها چیزی که آنها را آرام می کند و بی قراری آنها را کاهش می دهد صبوری و حوصله شما می باشد.

نوشتهٔ پیشین
آزمایش در منزل
نوشتهٔ بعدی
پرستار کودک باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟

No results found

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonتماس مستقیم