سالمند :

فردی که پرستاری یک سالمند را می پذیرد باید در مورد روش های رفتاری با سالمند مطالعه داشته باشد تا به خوبی بتواند از او مراقبت و نگهداری کند. یکی از مهمترین وظیفه ای که پرستار باید داشته باشد این است که با خانواده او در هر شرایطی همکاری کند تا بهترین شرایط را برای زندگی او فراهم نماید. فردی که به عنوان پرستار برای نگهداری سالمند انتخاب می شود باید دارای ویژگی های مهم و اساسی باشد که در ادامه آنها را بیان می کنیم.

ویژگی های پرستار سالمند:

همانطوری که بیان کردیم پرستار سالمند باید ویژگی های خاص و منحصر به فردی داشته باشد که این ویژگی ها عبارتند از:

۱٫ صبر:

یک پرستار سالمند از آنجایی که با بیماران بسیاری سر و کار دارد، به صبر زیادی احتیاج خواهد داشت. اما زمانی که در مورد بیمار سالمند صحبت می کنیم، صبر پرستار اهمیت بیشتری دارد. پرستاری که تصمیم گرفته است از سالمندان مراقبت کند ، باید بتواند به دقت به صحبت های آنها گوش دهد، که آنها امکان دارد بسیار آهسته صحبت کنند، پریشانی حواس داشته باشند و یا هر نوع رفتاری که باید مورد توجه قرار بگیرند.

۲٫ مهربانی:

افرادی که سالمند هستند امکان دارد نتوانند به تنهایی حمام بروند، و یا اینکه بی‌اختیاری داشته باشند، اما این ویژگی ها به این معنی نمی باشد که احساس غرور خود، شرمساری، و یا حتی نیاز به استقلال شان را هم از دست داده اند. به همین دلیل یک پرستار باید حس دلسوزی بسیاری داشته باشد و نسبت به سالمندان بسیار متواضعانه برخورد نماید، حتی اگر آن ها هنگام کمک خواستن اقدام به پرخاشگری کنند.

ویژگی های پرستار سالمند

۳٫ توجه به جزئیات:

یکی از مهمترین ویژگی های پرستار سالمند این است که، از بیماران مراقبت پیشگیرانه داشته باشند. سالمندانی که بیمار هستند نسبت به افرادی که جوانتر می باشند، در معرض خطرات بیشتری برای ابتلا به بیماری های جدی مانند سرطان، آلزایمر و بیماری های دیگر قرار می گیرند. به همین دلیل، ضروری می باشد که پرستار دقت بسیاری به به حال بیمار داشته باشد و همچنین به شکایت های او توجه نماید، تا بتواند به خوبی از به وجود آمدن مشکلات جدی پیشگیری نماید.

۴٫ خلاقیت:

نگهداری از سالمند که دچار زوال عقل شده است، چالش برانگیز می باشد. به همین دلیل پرستار باید نسبت به نیازهای جسمی و عاطفی آنها تفکرات بسیار خلاقانه ای داشته باشد، تا به خوبی بتواند علاوه بر مراقبت از آنها، به کاهش پیدا کردن روند پیشرفت بیماری شان کمک کند. به عنوان مثال طبق تحقیقاتی که بر روی این افراد صورت گرفته است نشان داده شده که، برخی از این بیماران که به زوال عقل مبتلا گشته اند، به هنر درمانی پاسخ بسیار خوبی می‌دهند.

یک پرستاری که خلاق باشد امکان دارد به همراه این بیمارانی که مبتلا به زوال عقل شده اند به نقاشی و رنگ آمیزی بپردازد و آنها را به این کار تشویق کند، با این روش او به بهترین نحو ممکن می تواند با بیماران ارتباط برقرار نماید و در کنار یکدیگر آرامش داشته باشند.

نوشتهٔ پیشین
تفاوت های نگهداری از سالمندان و کودکان
نوشتهٔ بعدی
ویژگی های یک پرستار خوب برای پرستاری

No results found

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonتماس مستقیم