مراقبت از سالمند :

مراقبت کردن از سالمند تا آن جایی مهم است که امروزه در کشور ایران به فکر ایجاد یک رشته دانشگاهی جدید تحت عنوان نگهداری سالمند و حمایت از آنها می باشند. اکنون این رشته در در صف گرفتن مجوز های لازم حضور دارد و به زودی آن را دریافت می کند. مراقبت از سالمندان با نگهداری و پرستاری از آنها تفاوت هایی دارد که اگر شما می خواهید در این زمینه فعالیت داشته باشید باید با این تفاوت ها آشنایی های لازم را به دست آورید.

خدمات مراقبت کردن از سالمندان شامل تمامی مواردی می باشد که در پرستاری از سالمندان قرار می گیرد، البته به جز خدمات پزشکی که آن باید فقط توسط پرستار آموزش دیده انجام شود که در این مدل مراقبت از سالمند می توانید از یک بهیار تجربی که با عملیات تزریق دارو آشنایی دارد استفاده کنید.فردی که مراقبت سالمند می باشد یک رتبه بالاتر از فردی است که نگهدار سالمند است، چرا که مراقب سالمند دارای تجربه و توانایی های بیشتری برای نگهداری از سالمندان می باشد.

مراقبت از سالمندان یکی از کار های دائمی به شمار می رود و شاید گاهی از عهده فرزندان سالمند هم خارج باشد. هرگز نباید مراقب سالمند یک شغل در نظر بگیریم. نگهداری از سالمند شغل نیست علاقه و عشق است. همانطوری که سالمند با عشق و علاقه فرزندان خود را بزرگ کرده اکنون لایق عشق ورزیدن است. با توجه به نیاز های هر سنی، سالمندان هم نیز نیاز های خاص خود را دارند.

مراقبت از سالمند

ویژگی های مراقبت از سالمند :

اولین نکته ای که در مراقبت کردن از سالمند باید در نظر گرفته شود این است که فرد پرستار این کار را از روی اجبار انتخاب نکرده باشد و این کار را با علاقه و میل درونی خود انجام دهد. اگر پرستار روحیه خوب و نگرش مثبتی نسبت به این موضوع نداشته باشد بدون شک افسرده می شود و این افسردگی را به فرد سالمند انتقال می دهد و موج رنجش و آزار او نیز می گردد. نگهداری سالمند اصول و ویژگی های خاصی دارد و باید آن ها را از پیش فرا گرفته باشید تا بتوانید بدخلقی ها و بی خوابی های فرد سالمند را تحمل کنید و با کلامی دلنشین یکی از عواملی باشید که در به وجود آمدن آرامش در فرد سالمند تاثیر دارد، بدون شک اگر چنین باشد شما هم از همنشین بودن با فرد سالمند لذت خواهید برد.

فردی که از سالمند مراقبت می کند می تواند یک فرد با تجربه و یا یک بهیار ی باشد که توانایی برطرف کردن نیاز های سالمند را به خوبی داشته باشد. یکی از محموعه هایی که پرستارهایی دلسوز و وظیفه شناس دارد مجموعه سما می باشد که شما می توانید برای مراقبت کردن از سالمندان خود از این مجموعه مشورت های لازم را دریافت کنید و از آنجایی که این مجموعه کارمندان متخصصی دارد به خوبی می توانید در این زمینه به شما کمک کند، برای درخواست سفارش ها و خواسته های خود می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

نوشتهٔ پیشین
رعایت نکات بهداشتی برای مراقبت از افراد کم توان
نوشتهٔ بعدی
نکاتی در مورد استفاده از شرکت خدماتی

No results found

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonتماس مستقیم