خدمات پرستار همراه بیمار

خدمات پرستار همراه بیمار (قسمت اول)

پرستار همراه بیمار چه کسی است؟

خدمات پرستار همراه بیمار در واقع خدماتی است که می تواند در منزل و یا در بیمارستان انجام شود.

شاید بار ها برایتان اتفاق افتاده است که عزیزی از خانواده تان در بستر بیماری بوده و نیاز به مراقبت و رسیدگی های حساس پزشکی داشته باشد در این شرایط حضور یک پرستار همراه بیمار کار آزموده و دوره دیده می تواند در آرامش خیال شما و بیمارتان بسیار موثر واقع شود.

پرستار همراه بیمار در حقیقت فردی است که سابقه بالایی در امر پرستاری از بیماران مختلف داشته، دارو های این بیماران را می شناسد، قادر به انجام کار های روتین پزشکی بوده و به طور کلی دوره های پرستاری مختلف را گذرانده و به خوبی می تواند از بیماران مختلف مراقبت و نگهداری نماید.

لازم به ذکر است که در برخی از مواقع که یک سالمند دچار بیماری خاصی باشد و نیاز به دریافت خدمات پزشکی داشته باشد، از پرستار سالمندان کم توان، ناتوان و یا بیمار، به عنوان پرستار همراه بیمار نیز یاد می شود.

پرستار همراه بیمار چه وظایفی دارد؟

خدمات پرستار همراه بیمار

پرستار همراه بیمار

شناختن عوامل موثر بر کاهش یا افزایش اثرات و نشانه های بیماری:

همان طور که اشاره کردیم، پرستار همراه بیمار وظیفه دارد که با بررسی دقیق علایم بیمار، عواملی که سبب بهبود بیماری می شود را به خوبی بشناسد و در بهبودی بیمار از آن ها استفاده کند و در عین حال از عواملی که سبب تشدید بیماری می شود دوری کند. یک مثال ساده برای این مورد، بیماران دچار فشارخون و قند خون شدید هستند، پرستار همراه بیمار که در منزل و یا بیمارستان به مراقبت از بیمار می پردازد باید به خوبی بداند که چه رژیم غذایی به فروکش کردن بیماری کمک می کند و کدام عامل باعث تشدید بیماری او می شود.

شناخت دارو های بیمار و دقت در ارائه دارو به بیمار :

پرستار همراه بیمار، باید بتواند دارو های تجویز شده را به دقت و مطابق با دستور پزشک به بیمار داده و تاثیرات دارو را بر بدن بیمار با دقت و حساسیت بالا مورد ارزیابی قرار دهد.

تشویق بیمار به ورزش های موثر بر بیماری و فعالیت های مفید :

پرستاری که به عنوان پرستار همراه بیمار به مراقبت از او مشغول است باید بیمار خود را به حفظ تندرستی و نشاط تشویق کرده و همراه او به ورزش های مفید و موثر بر بیماری بپردازد. این کار باید به صورت اصولی و با دانش کافی انجام شود تا بیمار دچار عوارض منفی ورزش نشود.

موارد گفته شده اصلی ترین وظایف پرستار همراه بیمار می باشد که با توجه به نیاز مریض، می تواند وظایف بیشتری را شامل شود.

شرکت رسمی سما پارسا، با جذب بهترین پرستاران با مهارت و تجربه بالا و آموزش تخصصی آن ها زیر نظر متخصصین توانمند این مجموعه، سعی کرده است تا بهترین و با کیفیت ترین خدمات پرستار همراه بیمار را با کمترین هزینه ممکن به مدد جویان عزیز در سراسر شهر های مختلف کشور ایران، ارائه دهد.

برای ارتباط با موسسه خدماتی سما پارسا و عقد قرارداد کوتاه مدت کافی است با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

نوشتهٔ پیشین
خدمات پرستاری از سالمندان در شرکت سما پارسا
نوشتهٔ بعدی
خدمات پرستار همراه بیمار (قسمت دوم)

No results found

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonتماس مستقیم