خدمات پرستاری از معلولان شرکت سما پارسا

خدمات پرستاری از معلولان شرکت سما پارسا

خدمات پرستاری از معلولان شامل چه خدماتی است؟

شرکت سما پارسا، یکی از برترین و پرطرفدار ترین شرکت های خدماتی است که در زمینه ارائه خدمات پرستاری از معلولان خدمات می کند. پرستاران این شرکت که مسئولیت پرستاری و مراقبت از معلولان را به عهده می گیرند، به طور کلی وظیفه دارند تمام خدماتی را از سوی خانواده فرد معلول، برای مراقبت از او در نظرفته می شود و توافق نامه ذکر می شود را با بالاترین دقت و حساسیت انجام داده و راحتی و امنیت خانواده را تامین نمایند.

به طور معمول، خدمات پرستاری از معلولان با توجه به میزان معلولیت و ناتوانی فرد معلول متفاوت است.

اما به طور کلی در هنگام ارائه خدمات پرستاری از معلولان با هر میزان از معلولیت، لازم است به نکات زیر توجه ویژه ای داشت.

توجه به بهداشت روانی فرد معلول:

معلولان با هر میزان از معلولیت که باشند دارای روحیه ای شکننده و حساس هستند که لازم است در هنگام برنامه ریزی، طراحی و ارائه خدمات پرستاری از معلولان به آن توجه کرده و اسباب شادی و نشاط و تنوع در زندگی این عزیزان را فراهم کرد.

پرستاری از معلولان در محیطی آرام و بدون تنش:

برای پرستاری از معلولان لازم است امنیت و آرامش او را در محیط خانه یا محل نگهداری از او فراهم آورد.

خدمات پرستاری از معلولان شرکت سما پارسا

پرستاری از معلولان

آشنایی با انواع تجهیزات پزشکی که فرد معلول روزانه از آن ها کمک می گیرد:

افرادی که دچار معلولیت های ذهنی و یا جسمی هستند، برای کمک به راه رفتن، نشستن و برخاستن، حمام کردن، غذا خوردن و کار های روزانه دیگر معمولا از تجهیزات پزشکی مختلفی همچون؛ ویلچر های مختلف، واکر ها و یا دستگاه های پیشرفته تر استفاده می کنند که نیاز است پرستاری که وظیفه مراقبت و نگهداری از او را دارد، با نحوه کار کردن و کنترل این تجهیزات به خوبی آشنا بوده و تجربه کافی را داشته باشد.

آشنایی با کار های پزشکی اولیه:

شخصی که پرستاری از معلولان را به عهده می گیرد لازم است، با توجه به بیماری ها و یا معلولیت های فرد به کار های پزشکی اولیه ای و انجام آزمایش در منزل و چکاپ هایی همچون اندازه گیری فشار خون، اندازه گیری قند خون، کار با دستگاه کپسول اکسیژن، انجام تزریقات وریدی و عضلانی و… مسلط باشد.

تلاش در زمینه باز گرداندن اعتماد به نفس و حضور اجتماعی به فرد معلول:

افرادی که دچار معلولیت های ذهنی یا جسمی مختلف هستند، به دلیل کاهش اعتماد به نفس و ترس از مسخره کردن و یا نگاه های متعجب یا همراه با ترحم دیگران، دچار حالت انزوا و افسردگی یا گوشه گیری خواهند شد بنابر این، خدمات پرستاری از معلولان باید به گونه ای طراحی و تنظیم شود که این اعتماد به نفس را به آن ها برگرداند و به تدریج حضور آن ها را در جامعه بهبود ببخشد. این امر عموما با تلاش پرستار در جهت استقلال بیشتر فرد معلول همراه با تشویق های متعدد و روحیه بخشیدن به او، قابل دستیابی است.

شرکت سما پارسا، ارائه خدمات پرستاری از معلولان را زیر نظر متخصصین و روان شناسان خبره به گونه ای تنظیم کرده است تا تمام این اهداف، توسط پرستارانی با تجربه و متعهد، عملی شود.

نوشتهٔ پیشین
پرستاری از معلولان
نوشتهٔ بعدی
خدمات پرستاری از کودک معلول شرکت سما پارسا

No results found

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonتماس مستقیم