خدمات شرکت سما پارسا برای افراد دچار انواع معلولیت

خدمات شرکت سما پارسا برای افراد دچار انواع معلولیت

انواع معلولیت ها

شناخت انواع معلولیت ها به شما کمک می کند تا با محدودیت های معلول خود را بشناسید و با نیاز های او به طور کامل آشنا شوید علاوه بر این، آگاهی از نوع معلولیت معلولین به شما این امکان را خواهد داد که راحت تر و سریع تر نسبت به رفع نیاز های او اقدام نمایید.

به طور معمول انواع معلولیت ها به دو نوع کلی طبقه بندی می شوند که محدودیت ها و ناتوانی های مختلفی را شامل می شوند.

• معلولیت جسمی
• معلولیت ذهنی

هر کدام از انواع معلولیت ها، انواع مختلفی از نواقص و یا محدودیت هایی را شامل می شوند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

معلولیت های حرکتی:

این معلولیت ها در گروه معلولیت جسمی قرار می گیرند.

در این گونه از این انواع معلولیت ها، فرد معلول با مشکلاتی در راه رفتن،نشستن، برخاستن، و دیگر حرکت ها رو به رو است.عامل ایجاد کننده این نوع معلولیت متنوع است اما چیزی که مسلم است درگیری استخوان ها یا اسکلت بدن و یا درگیری نخاعی و اختلالات مغز و اعصاب می باشد.

معلولیت های احشای داخلی بدن:

انواع معلولیت های احشای داخلی بدن عموما مربوط به بیماران دچار نقایصی در سیستم قلبی و عروقی، بیماران دچار نقایص تنفسی که نیاز به تجهیزات پزشکی خاص و مراقبت های تخصصی دارند و بیماران دچار نقایص کلیوی و بیماران دیالیزی می باشد.

انواع معلولیت های ذهنی نیز گروه های مختلفی از محدودیت ها را شامل می شوند که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

عقب ماندگی ذهنی به دلیل نقایص مغزی:

این عقب ماندگی ها عموما به دلیل نواقص مادرزادی مغزی ایجاد می شود.

بیماری های روحی اکتسابی:

این بیماری ها عموما به دلیل تنش های شدید در طول زندگی و یا فشار های عصبی زیاد ایجاد می شوند. اگرچه عموما به شکل خفیف بوده و با معلولیت همراه نیستند اما در برخی موارد شدید زندگی فرد را تحت تاثیر قرار داده و فرد قادر به زندگی به طور عادی نخواهد بود.

حال که انواع معلولیت را شناختیم لازم است با راهکار هایی برای کاهش آلام این عزیزان آشنا شویم.

خدمات شرکت سما پارسا برای افراد دچار انواع معلولیت

خدمات شرکت سما پارسا به افراد دچار انواع معلولیت

پیشگیری یا درمان بیماری های زمینه ای

افراد دچار انواع معلولیت، به دلایل مختلفی در معرض بیماری های زمینه ای دیگری همچون فشار خون، قند خون، پوسیدگی های دندانی و بیماری های پوستی هستند که با رعایت منظم بهداشت روزانه و هم چنین توجه به رژیم غذایی مناسب می توان از آن ها پیشگیری کرد. علاوه بر آن معلولینی که دچار معلولیت حرکتی هستند در معرض زخم بستر خواهند بود که با پرستاری مداوم و شست و شو به موقع این معلولان، احتمال ابتلا به این وضعیت بسیار کاهش خواهد یافت.

تزریق امید به زندگی فرد معلول:

همان طور که قبلا نیز اشاره کردیم افراد معلول معمولا به علت انواع معلولیت هایی که دارند از گردش رفتن و تفریح بیزار می شوند و کم کم امید به زندگی خود را از دست می دهند.
پرستار فرد معلول باید بتواند حس امید به زندگی را به فرد دچار انواع معلولیت باز گرداند و او را به تفریحاتی سالم و نشاط آور تشویق کند.

شرکت خدماتی سما پارسا، با داشتن پرستارانی دلسوز و با تجربه می کوشد تا به بهترین نحوه ممکن آلام زندگی معلولین عزیز با هر کدام از انواع معلولیت را کاهش داده و امید را به زندگی آن ها باز گرداند. برای ارتباط با شرکت سما پارسا و دریافت این خدمات کافی است با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

نوشتهٔ پیشین
خدمات پرستاری از کودک معلول شرکت سما پارسا
نوشتهٔ بعدی
خدمات پرستاری از سالمندان شرکت سما پارسا

No results found

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonتماس مستقیم